Керівництво — слобожанський ансамбль пісні і танцю

Людмила Авдимирець - головний хормейстер

"Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що формувалися протягом багатьох століть. Це світосприйняття, світовідчуття, взаємини між людьми, які безпосередньо впливають на культуру народу, невід’ємною частиною якої є пісня. Для мене – це українська народна пісня, величне надбання нашого народу. І глибокий сум, що торкається усіх фібр душі, і запальні веселощі, що спонукають іти у танок, і разом вони у повній мірі розкривають нестримну емоційність українського народу.

Але найважливіша функція народної пісні, на мою думку, полягає у виключній важливості інформації, яку вона несе. У піснях розкривається історія українського народу (історичний епос), обрядовість народної культури (календарні обрядові пісні), соціальні та родинні відносини, ставлення до коханої людини - словом, усе, що було і залишається основною моделлю нашого сприйняття всесвіту.

Завдяки народній пісні можливо і потрібно дізнаватися про своє коріння, про розвиток нашої нації в цілому, що наразі є неймовірно важливим як для сучасників, так і для нащадків".

 

Андрій Стрілець - головний диригент

"Національна культура - то є коріння, яке тримає і живить нас, а музика і пісня – душа і їство народу. Навіть представники сучасної молоді, посидівши за столом в родинному колі, починають співати народну пісню, мимоволі відчувши магічний потяг до неї і душевне тепло від цього сакрального дійства.

З іншого боку, народні пісні – то є, в певному сучасному розумінні, «хіти», які протримались на верхніх сходинках «чартів» не роки і десятиріччя, а століття, і продовжують триматися. Насправді, коло авторських пісень, які є актуальними і цікавими протягом життя кількох поколінь, дуже обмежене. Тому ми все частіше чуємо з естради різного роду «кавери» і композиції, в основу яких покладено відомі народні пісні.

Я, як автор і аранжувальник музичної програми такого великого і потужного колективу, відчуваю на собі велику відповідальність за те, щоб піднести українську народну музику і пісню на рівень сучасного сприйняття, не спаплюживши і не зруйнувавши її образний світ, філософський простір, глибинну ментальну інформацію, що поєднує нас, українців, в націю".

Каріна Островська - головний балетмейстер

"Народна хореографія стверджує художню цінність та самобутність української національної культури. Танець є результатом багатовікового досвіду, роздумів, спостережень та пошуків. Він допомагає пізнати витоки та істину природного українського духу. У танці – могутність, велич, слава народу. Танець – це поема, де кожен рух – слово потаємної мови нашого серця.

Танець пластичними засобами створює портрет народу, розкриває його почуття. Спираючись на історичний досвід, ми прагнемо розширювати виражальні можливості танцю, збагачувати його режисерським задумом, технічною досконалістю. Сприймаючи уроки видатних майстрів минулого, ми творимо новітню історію танцювального мистецтва Слобожанщини".