Колектив ансамблю великий та різноманітний. До його складу входять хор, балет та оркестрова група. Поєднання вокального, хореографічного та музичного мистецтв дозволяє створювати великі видовищні номери. У підготовці виступів приділяється увага як індивідуально кожному із підрозділів для представлення малих музичних форм, так і співпраці хору, оркестру та балету для створення гармонійних масштабних номерів та концертів.

Провідним вектором діяльності ансамблю є власний творчий пошук на основі української національної культурної спадщини. Завдяки створеній у колективі атмосфері та наполегливій репетиційній діяльності артисти демонструють високу виконавську майстерність, творче та водночас шанобливе ставлення до культури Слобідського краю.

 Характерною рисою діяльності ансамблю є переосмислення добре відомих народних мотивів та намагання подати етнічні звучання зрозуміло та близько для сучасних українців. Таким чином виступи колективу стають повномасштабною репрезентацією української культурної ідентичності із використанням усіх засобів художньо-музичного відображення – вокалу, танцю та живої інструментальної музики.